Audi A5 3.0 TDI QUATTRO STRONIC7 DESIGN LUXE

• Воздушни перничиња за возач совозач/странични, Погон на сите тркала • (ABS) со електронски дистрибуција на силата на сопирачките (EBV) • Асистенти за сопирање • Audi drive • Drive assistance • Електрични ретровизори со греење со интегрирани LED светла • EDS (electronic differential lock) • Eлектронска контрола на стабилност • ESC • ABS • EBV • ASR и EDS • Информативен систем за возач со 12.3 инчи дисплеj (Audi Virtual Cockpit) 8 степен автоматски менувач • ISOFIX • Централен потпирач за раце • Кит за поправка на гуми • MMI радио плус – 7 инчен дисплеј во боја + Bluetooth • Серво управувач – електромеханички • Aвтоматска контрола на клима во 3 зони • Koжен ентериер • Tермоизолационо зелено затемнато задно стако, врата и странични прозори • Matrix – LED светла • Кеyless – Go централно заклучување • Паркинг сенозри напред и позади • Задна паркинг камера • Спортска суспензија • Темпомат • Препознавање на знаци • Aлуминиумски бандажи 18”.

Цена 41 900 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 119.000
Гориво Дизел
Мотор 2967ccm, 217KS
Боја Сива Металик
Прва регистрација 03/2017
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање