• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Audi Q5 Busienss 2.0 tdi 190ks Quattro -S Tronic

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 117.000
Гориво Дизел
Мотор 1968ccm i 190ks
Боја Црна металик
Прва регистрација 10/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 15297
Дополнителна опрема
• Воздушни перничиња за возач совозач/странични, Погон на сите тркала• (ABS) со електронски дистрибуција на силата на сопирачките (EBV) и Асистенти за сопирање • Audi drive • Drive assistance • Електрични ретровизори со греење • LED светла • EDS (electronic differential lock) • Eлектронска контрола на стабилност • ESC • ABS • EBV • ASR и EDS • ISOFIX • Автоматска клима уред • Drive select • Централен потпирач за раце • Светла за магла • Резервно тркалоСерво управувач - електромеханички • Седишта со кожа • Xenon Plus светла • Кеyless - Go централно заклучување • Паркинг сенозри напред и позади • Темпомат • Препознавање на знаци • Aлуминиумски бандажи 17  • Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема