• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

BMW 520 Business 2.0 D 190ks AT

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 158.000
Гориво Дизел
Мотор 2.0 / 190ks
Боја Црна металик
Прва регистрација 10/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 75922
Дополнителна опрема
Аctive Cruise Control with Stop & Go функција • Driving Assistant Plus • Lane Departure Warning • Driving Performance Control • Businnes систем за навигација • Информации за сообракај • Паркинг сензори – напред и позади • Park Distance Control • LED светла за магла • Адаптивни LED светла • High – Beam Asisstant • Mултифункционален кожен спртски волан • Индикатор за притисок во пневматици • Автоматска трансмисија • Двозонска автоматска клима • Aмбиентално осветлување • Mултифункционална дигитална инструмент табла • Греење на предни седишта.  • Регистрирано до 10/2021 со зелен картон.