• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
41 800€

BMW 530d Xdrive Business Auto

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 82.000
Гориво Дизел
Мотор 2993ccm 265KS
Боја Црвена металик
Прва регистрација 05/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 97219
Дополнителна опрема
АBS • BAS • CBC • SDSC • DTC • Аctive Cruise Control with Stop & Go функција • Driving Assistant Plus • Lane Departure Warning • Driving Performance Control • Businnes систем за навигација • Head Up Display • Информации за сообракај • Паркинг сензори – напред и позади • Park Distance Control • LED светла за магла • Адаптивни LED предни светла • High – Beam Asisstant • Mултифункционален кожен спртски волан • Koжен ентериер • Индикатор за притисок во пневматици • Автоматска трансмисија • Двозонска автоматска клима • Aмбиентално осветлување • Mултифункционална дигитална инструмент табла.  • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.