• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
28 500€

BMW X2 sDrive18d Automatic

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 85.000
Гориво Дизел
Мотор 1995ccm 150KS
Боја Црвена металик
Прва регистрација 05/2018
WLTP N/A
Шифра бр. MMG009
Дополнителна опрема
АBS • BAS • CBC • SDS • Cruise Control со функција за кочење • Систем за препознавање на сообраќајни знаци • Мултифункционален спортски F кожен волан со команди • Амбиентално осветлување • Кожен ентериер • Централен наслон за рака • Електрично подигање на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Панорамски стаклен кров • Автоматска двозонска клима • Самозатемнувачки внатрешен ретровозор • LED светла • LED дневни светла • Led задни штоп светла • Радио CD • Систем за навигација • Индикатор за притисок во пневматици • Задни паркинг сензори со PDC (park distance control) • Performance control • Start-Stop систем • Светла за магла • Алуминиумски фелни.  Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема.