BMW X3 XDRIVE 2.0D

Опрема

 • ABS,
 • ESP,
 • Airbag ,
 • Crusise control со функција за кочење,
 • Eлектрика на предни и задни прозорци,
 • Електрично подесување на ретровизори,
 • Седиша со лумбарна подршка на возач и совозач,
 • Мултифункционален спортски кожен волан со команди,
 • Business Систем за навигација,
 • Koнекција со smartphone,
 • Паркинг сензори со PDC (park distance control),
 • Патен компјуетр,
 • Двозонска клима-климатроник,
 • Индикатор за притисок на пневматици,
 • Радио CD,
 • Isofix систем на задни седишта,
 • Алуминиумски фелни,
 • Сензор за дожд,
 • Xenon светла.
Цена 22 900€
со ДДВ
КаросеријаSUV
Поминати километри139.900
ГоривоДизел
Мотор2.0 190 ks
Година2014
БојаБела