• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Ford Fiesta Connected 1.1i 75ks MT

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 5
Гориво Бензин
Мотор 1084ccm 75KS
Боја Бела
Прва регистрација N/A
WLTP N/A
Шифра бр. 84336
Дополнителна опрема
Предни диск сопирачки • Lane Depature Warning - Систем за предупредување при несакано напуштање на коловозна лента • Lane Keeping Aid - Систем за држење во коловозна лента • Помош при тргнување во нагорнина • ABS - Систем против блокирање при сопирање • ESP - Систем против пролизгување • Предупредување за ненаместен појас на предни и задни седишта • Предни и странични воздушни перници • Странични воздушни завеси • Систем за следење на притисок во гумите • Заклучување на задните врати за заштита на деца • Isofix • 15" челични фелни со 195/60 R15 гуми и пластични наплатки • Сет за поправка на пневматици • Преден браник во боја на каросерија • Заден браник делумно во боја на каросерија • Ел. подесиви ретровизори во боја на каросерија • LED предни светла • LED дневни светла • Halogen задни светла • Тонирани стакла • Патен компјуер • MyKey функција • 4,2" Аналоген дисплеј • Start/Stop систем • Задна делива клупа 60/40• Возачко седиште подесиво по висина • Мануелен клима уред • Ел. подесиви предни прозори • Ел. централно заклучување • Ice Pack 55 - 2 x USB • 8" TFT екран осетлив на допир • AM/FM Radio + DAB • 6 звучници • Bluetooth • Команди на волан • SYNC 2.5