Ford Mondeo Econetic Business 1.5 TDCI 120KS MT

ABS • ESP • Airbag • Crusise Control • Електрика на предни и задни прозорци • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Греачи на ретровизори • Паркинг сензори – напред и позади so PDC (park distance control) • Led задни светла • Led дневни светла • 8” Екран на допир со интегрирано радио+систем за навигаци + Bluetooth) • Сензор за светло • Isofix систем на задни седишта • 16” Aлуминиумски фелни • Двозонска клима – климатроник • Start – Stop систем • Патен компјутер • Lane Keeping Aid (систем за предупредување на несакано напуштање на лента) • Систем за предупредување и спречување на судир при ниски брзини • Автоматска рачна.

Цена 12 900 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 143.000
Гориво Дизел
Мотор 1.5 120 ks
Година 2016
Боја Сива Металик
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање