Ford Mondeo SW Business 2.0tdci 150ks MT

ABS • ESP • Airbag • Crusise Control • Електрика на предни и задни прозорци • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Греачи на ретровизори • Греачи на предни седишта • Паркинг сензори – напред и позади so PDC (park distance control) • Led задни светла • Led дневни светла • 8” Екран на допир со интегрирано радио+систем за навигаци + Bluetooth • Apple CarPlay • Сензор за светло • Isofix систем на задни седишта • 16” Aлуминиумски фелни • Двозонска клима – климатроник • Start-Stop систем • Патен компјутер • Lane Keeping Aid (систем за предупредување на несакано напуштање на лента) • Hill Start Assist •  Автоматска рачна.

 • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.

Цена 12 000 €
со ДДВ
Каросерија Караван
километри 116.900
Гориво Дизел
Мотор 1997ccm 150KS
Боја Црна Металик
Прва регистрација 11/2016
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање