• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
36 900€

Jaguar F-Pace 2.0D 180ks Portfolio Sport AWD AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 93.000
Гориво Дизел
Мотор 1997ccm 180KS
Боја Сребрена металик
Прва регистрација 07/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 60868
Дополнителна опрема
ABS • DSC • 6X Airbag • Аdaptive Cruise Control Pedestrian Protection System • Lane Departure Warning System • Attention Assist • Мултифункционален кожен волан со команди • Автоматска контрола на клима во 2 зони • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Перфорирани кожни седишта • Амбиентално внатрешно осветлување • Електрично подесување на предни седишта • Park Assist • Задна паркинг камера • Audiosystem Meridian • Audio Interface iPod/AUX /USB/ MP3 • 10Мултифункционален екран на допир • Virtual Instrument Panel • Bluetooth • Систем за навигација • Isofix систем на задни седишта • Start-Stop • Bi -Xenon светла • 18” Алуминиумски фелни.