• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
34 500€

Jaguar F-Pace 2.0D 180ks Prestige AWD AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 124.000
Гориво Дизел
Мотор 1997ccm 180KS
Боја Сина металик
Прва регистрација 02/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 87452
Дополнителна опрема
ABS • DSC • 6X Airbag • Аdaptive Cruise Control Pedestrian Protection System • Lane Departure Warning System • Attention Assist • Мултифункционален кожен волан со команди • Автоматска контрола на клима во 2 зони • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Koжен ентериер • Park Assist • Задна паркинг камера • Audio Interface iPod/AUX /USB/ MP3, 10Мултифункционален екран на допир • Bluetooth • Систем за навигација • Isofix систем на задни седишта • Start-Stop • Bi -Xenon светла • 18” Алуминиумски фелни.  • Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема .