Land Rover Discovery 3.0D AWD HSE 258КС Automatik

Сериска опрема: ABS • ETC • EBD • Аларм • Сензор за дожд • LED Предни светла со ситем за чистење • Електрични прозори со сензитивност на притисок • Греани електрични ретровизори • Помош при угорнина (HDC) • Борд компјутер • 20Алуминиумски тркала • Систем за мониторинг на притисок во гумите (TPMS) • Систем за навигација InControl Touch Pro • Светла за магла

Премиум мултифункционален кожен волан • Двозонска клима • Делива клупа 40:20:40 • Затемнувачки внтарешен ретровизор • Електронски контролирана воздушна суспензија • Dynamic Stability Control (DSC) • Eлектрична паркирна кочница • Trailer stability Assist (TSA) • Преден прозор изработен од апсорбирачки звук • 10,2”екран осетлив на допир (In Control Touch Pro) • Bluetooth приклучок • Говорни команди • Безбедносно само кочење • Индикатор за потрошеност на кочниците • Адаптивен Cruise Control • Line Keep Assist • Паркинг сенозри напред и позади • Задна камера • Предни • странични воздушни перничиња и завеси од страна • Keyless entry • Head-up Display • Meridian Surround System 825 вати • Лизгачки сончев кров со заден фиксен панорамски кроф • 5 Програми за возење вклучувајќи програма за карпест терен • Систем за предупредување на слепи места со систем за предупредување за судар од позади • 360⁰ Помош за паркирање • Помошно греење со далечинско.

Цена 53 900 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 109.000
Гориво Дизел
Мотор 3.0 258 ks
Година 2017
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање