• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800

Land Rover Discovery 3.0D SE 248КS Automatik

48 900€

Land Rover Discovery 3.0D SE 248КS Automatik

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 115.000
Гориво Дизел
Мотор 2993ccm 248KS
Боја Бела
Прва регистрација 03/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 61216
Дополнителна опрема
Сериска опрема: ABS/ETC/EBD • Аларм • Сензор за дожд • LED Предни светла со ситем за чистење • Електрични прозори со сензитивност на притисок • Греани електрични ретровизори • Помош при угорнина (HDC) • Борд компјутер • 19” Алуминиумски тркала • Систем за мониторинг на притисок во гумите (TPMS) • Систем за навигација InControl Touch Pro • Светла за магла • Премиум мултифункционален кожен волан • Двозонска клима • Делива клупа 40:20:40 • Затемнувачки внтарешен ретровизор • Електронски контролирана воздушна суспензија • Dynamic Stability Control  (DSC) • Eлектрична паркирна кочница • Trailer stability Assist (TSA) • Преден прозор изработен од апсорбирачки звук • 10,2”екран осетлив на допир (In Control Touch Pro) • Bluetooth приклучок • Говорни команди • Безбедносно само кочење • Индикатор за потрошеност на кочниците • Адаптивен Cruise Control • Line Keep Assist • Паркинг сенозри напред и позади • Предни, странични воздушни перничиња и завеси од страна • Keyless entry • Meridian Surround System 825 вати • 5 Програми за возење вклучувајќи програма за карпест терен • Систем за предупредување на слепи места со систем за предупредување за судар од позади • 360⁰ Помош за паркирањe. • Oд технички причини може да има повеке или помалку опрема .