Land Rover Discovery 4 3.0TD V6 211KS

ABS • ESP • 6x Airbag • BI-Xenon светла • Cruise Control • Eлектрика на предни и задни прозорци • Магленки • Hill Control HDC • Мултифункционален кожен волан со команди • Радио CD • Harman Kardon Soundsystem • Сензор за дожд • Систем за навигација во боја Touch Screen • Двозонска клима – климатроник • 19” Aлуминиумски фелни • Start-Stop систем • Борд компјутер • Паркинг зензори задни • PDC (Park Distance Control) • Припрема за телефон –Hands Free • Eлектрично подесување на ретровизори • Isofix систем на задни седишта • Aвтоматски менувач.

Цена 21 700 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 164.000
Гориво Дизел
Мотор 3.0 211 ks
Година 2011
Боја Бела
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање