• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
44 000€

Land Rover Range Rover Sport 3.0TDV6 248ks HSE Automatik

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 154.000
Гориво Дизел
Мотор 2993ccm 248KS
Боја Црна металик
Прва регистрација 06/2016
WLTP N/A
Шифра бр. 55057
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag • Cruise Control • Самозатенувачки внатресен ретровизор • 10”Touchscreen на допир • Bluetooth • 8 степен автоматски менувач • Hill start assist • Eлектрично подесување на предните седишта • LED Дневни Светла • Bi-xenon • Led задни светла • Сензор за светло • Воздушна суспензија • Светла за магла • Сензор за Дожд • Кожен ентериер • Двозонска клима - климатроник • Мултифункционален кожен волан со команди • USB порта • Задна камера • Паркинг сензори • Систем за навигација • Радио CD • Индикатор за притисок во пневматици • Eлектрично отварење и затварање на багажникот • Резервно тркало • Eлектрично подесување на ретровизори • Борд Компјутер • Start - Stop • Програми за управување на различен терен; Gras Gravel Snow, Mud Ruts, Sand, Automatic Mode • Држачи за чаши • Isofix систем на задни седишта • 20” Aлуминиумски фелни • Фабрички затемнети стакла.