Land Rover Range Rover Sport HSE 3.0 SDV6 306KS

• ABS • ESP • Airbag • Cruise Control • Самозатенувачки внатресен ретровизор • 10”Touchscreen  на допир • Bluetooth •  8 степен автоматски менувач • Hill start assist •  Eлектрично подесување на предните седишта • LED Дневни Светла • Bi-xenon • Led задни светла • Сензор за светло • Воздушна суспензија • Светла за магла • Сензор за Дожд • Кожен ентериер • Греење на предни и задни седишта • Двозонска клима – климатроник • Мултифункционален кожен волан со команди • USB порта • Задна камера • Паркинг сензори • Систем за навигација • Радио  CD • Индикатор за притисок во пневматици • Eлектрично отварење и затварање на багажникот • Резервно тркало • Eлектрично подесување на ретровизори • Борд Компјутер • Start-Stop • Програми за управување на различен терен • Gras Gravel Snow • Mud Ruts • Sand • Automatic Mode • Држачи за чаши • Isofix систем на задни седишта • 20” Aлуминиумски фелни • Фабрички затемнети стакла.

• Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.

Цена 47 900 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 77.000
Гориво Дизел
Мотор 2993ccm 306ks
Боја Сина Металик
Прва регистрација 10/2015
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање