• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Land Rover Range Rover Sport HSE 3.0 SDV6 306KS

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 77.000
Гориво Дизел
Мотор 2993ccm 306ks
Боја Сина металик
Прва регистрација 10/2015
WLTP N/A
Шифра бр. 78935
Дополнителна опрема
• ABS • ESP • Airbag • Cruise Control • Самозатенувачки внатресен ретровизор • 10”Touchscreen  на допир • Bluetooth •  8 степен автоматски менувач • Hill start assist •  Eлектрично подесување на предните седишта • LED Дневни Светла • Bi-xenon • Led задни светла • Сензор за светло • Воздушна суспензија • Светла за магла • Сензор за Дожд • Кожен ентериер • Греење на предни и задни седишта • Двозонска клима – климатроник • Мултифункционален кожен волан со команди • USB порта • Задна камера • Паркинг сензори • Систем за навигација • Радио  CD • Индикатор за притисок во пневматици • Eлектрично отварење и затварање на багажникот • Резервно тркало • Eлектрично подесување на ретровизори • Борд Компјутер • Start-Stop • Програми за управување на различен терен • Gras Gravel Snow • Mud Ruts • Sand • Automatic Mode • Држачи за чаши • Isofix систем на задни седишта • 20” Aлуминиумски фелни • Фабрички затемнети стакла. • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.