• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Land Rover Range Rover Velar 2.0 D 240ks R-Dynamic S 4wd AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 107.000
Гориво Дизел
Мотор 1999ccm 240KS
Боја Сребрена металик
Прва регистрација 01/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 10711
Дополнителна опрема
Matrix - Laser LED светла • Aвтоматска клима во 2 зони • Електрични прозори со сенизитивност • Греани електрични ретровизори • 19” Алуминиумски тркала • Систем за мониторинг на притисок во гумите • Премиум мултифункционален кожен волан • Затемнатаи стикла • 10” Dual high-defenition Touchscreens • 12.3“ Inteactive Driver Display • Помош при тргување нагоре • All Wheel Drive(AWD ) with (IDD) • Dynamic Stability Control (DSC) • Terrain Reasponse With Dуnamic Program • All Terrain Progress Control (ATPC) • Torque Vectoring by Braking (TVBB) • Систем за предупредување на слепи места • 360⁰ Помош за паркирање • Bluetooth • 3D Surround Camera • Асистенција за движење на лентите и мониторинг за поспаност на возач • Адаптивен темпомат • Систем за предупредување на слепи места со систем за предупредување за судар од позади • Помош за паркирање • Meridian Surround System • Предни кожни седишта.