• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
42 500€

Land Rover Range Rover Velar 2.0 D I4 180 R-Dynamic 4WD AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 102.000
Гориво Дизел
Мотор 1999ccm 180KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 01/2020
WLTP N/A
Шифра бр. SAH008
Дополнителна опрема
ABS •  ESP •  BAS • ASR • 6xAirbag • Мatrix LED светла • Aвтоматска клима во 2 зони • Електрични прозори со сенизитивност • Греани електрични ретровизори • Систем за мониторинг на притисок во гумите • Koмфорт седишта • Премиум мултифункционален кожен волан • Затемнатаи стикла • 10” Dual high-defenition Touchscreens • Аpple CarPlay • Android Auto • Bluetooth • Систем за навигација • START - STOP систем • Помош при тргување нагоре • All Wheel Drive (AWD) with (IDD) • Dynamic Stability Control (DSC) • Terrain Reasponse With Dуnamic Program • All Terrain Progress Control (ATPC) • Torque Vectoring by Braking (TVBB) • Помош за паркирање со задна паркинг камера • Bluetooth • Асистенција за движење на лентите и мониторинг за поспаност на возач • Адаптивен темпомат • Koжен ентериер • Кровни носачи • 19” Алуминиумски тркала.
ankara escort