• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
50 200€

LAND ROVER RANGE ROVER VELAR 2.0 I4 R-Dynamic 4WD Auto

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 110.000
Гориво Дизел
Мотор 1999ccm 240KS
Боја Бела
Прва регистрација 01/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 28153
Дополнителна опрема
• ABS • ESP • Airbag • Cruise Control • Самозатенувачки внатресен ретровизор • 10”Touchscreen  на допир • Bluetooth •  8 степен автоматски менувач • Hill start assist •  Eлектрично подесување на предните седишта • LED Дневни Светла • Bi-xenon • Led задни светла • Сензор за светло • Воздушна суспензија • Светла за магла • Сензор за Дожд • Кожен ентериер • Греење на предни и задни седишта • Двозонска клима – климатроник • Мултифункционален кожен волан со команди • USB порта • Задна камера • Паркинг сензори • Систем за навигација • Радио  CD • Индикатор за притисок во пневматици • Eлектрично отварење и затварање на багажникот • Резервно тркало • Eлектрично подесување на ретровизори • Борд Компјутер • Start-Stop • Програми за управување на различен терен • Gras Gravel Snow • Mud Ruts • Sand • Automatic Mode • Држачи за чаши • Isofix систем на задни седишта • 20” Aлуминиумски фелни • Фабрички затемнети стакла. • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.