Land Rover Range Rover Velar 3.0 R-Dinamic HSE

Matrix-Laser LED светла • Предни светла за магла • Електрични прозори со сенизитивност • Греани електрични ретровизори • 21” Алуминиумски тркала • Систем за мониторинг на притисок во гумите • Премиум мултифункционален кожен волан • Затемнатаи стикла • Црн затемнет кров со кровни носачи• Панорамски кроф • Помош при тргување нагоре • Четри-зонска клима уред • Воздушна суспензија • Dynamic Stability Control(DSC) • Terrain Reasponse With Dуnamic Program • All Terrain Progress Control (ATPC) • Torque Vectoring by Braking (TVBB) • Touch Pro Second Display • Систем за предупредување на слепи места • 360⁰ Помош за паркирање • Bluetooth • 3D Surround Camera • Асистенција за движење на лентите и мониторинг за поспаност на возач • Адаптивен темпомат • Систем за предупредување на слепи места со систем за предупредување за судар од позади • Помош за паркирање • Meridian Surround System • Предни кожни седишта со греење и ладење со масажа и меморија.            

• Година на прва регистрација: 10/2017

Цена 61 500 €
со ДДВ
Каросерија СУВ
километри 145.000
Гориво Дизел
Мотор 3.0 300 ks
Боја Сребрена Металик
Прва регистрација 10/2017
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање