Mercedes A 180 CDI Executive MT

Опрема

 • ABS,
 • ESP,
 • Airbag+  Airbag на колено,
 • Koжен ентериер,
 • Електрика на ретровизори –електрично преклопливи,
 • Mercedes Collision warning System + Active Brake Assistance,
 • Мултифункционален кожен волан со команди, 6 степен мануелен менувач,
 • Crusise Control (темпомат ),
 • Индикатор за притисок во пневматици,
 • Радио аудио 20 со интегриран систем за навигација,
 • Аttention Assist,
 • Клима уред-Климатроник,
 • Хром пакет – екстериер,
 • EUR 6 технологија,
 • START-STOP функција,
 • Електрика на предни и задни прозорци,
 • Isofix систем на задни седишта.
 •  
Цена 13 500€
со ДДВ
КаросеријаHatchback
Поминати километри121.000
ГоривоДизел
Мотор1.5 cm, 110 ks
Година2014
БојаСива металик