Mercedes A 180 CDI Executive MT

Опрема

 • ABS,
 • ESP,
 • Airbag+ Airbag на колено,
 • Koжен ентериер,
 • Електрика на ретровизори –електрично преклопливи,
 • Mercedes Collision warning System + Active Brake Assistance,
 • Мултифункционален кожен волан со команди,
 • 6 степен мануелен менувач,
 • Crusise Control (темпомат ),
 • Индикатор за притисок во пневматици,
 • Радио аудио 20 со интегриран систем за навигација,
 • Аttention Assist,
 • Клима уред-Климатроник,
 • Хром пакет – екстериер,
 • EUR 6 технологија,
 • START-STOP функција,
 • Електрика на предни и задни прозорци,
 • Isofix систем на задни седишта.
Цена 13 500€
со ДДВ
Каросерија Hatchback
Поминати километри 121.000
Гориво Дизел
Мотор 1.5 110 ks
Година 2014
Боја Сива металик
Регистрација Нерегистрирано возило