Mercedes B 180 MT

ABS • ESP • Airbag + Airbag на колено • LED High Performance • Koжен ентериер • Електрика на ретровизори – електрично преклопливи • Mercedes Collision warning System + Active Brake Assistance Мултифункционален кожен волан со команди • 6 степен мануелен менувач • Crusise Control (темпомат) • Индикатор за притисок во пневматици • Радио аудио 20 со интегриран систем за навигација • Аttention Assist • Клима уред – Климатроник • Хром пакет – екстериер • EUR 6 технологија • START-STOP функција • Електрика на предни и задни прозорци • Isofix систем на задни седишта • Греачи на предни седишта • 17” Aлуминиумски фелни • Сензор за дожд.

 

* Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.

Цена 13 900 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 149.000
Гориво Дизел
Мотор 1.5 109 ks
Боја Сива Металик
Прва регистрација 06/2015
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање