Mercedes B 180 Blueefficiency MT

ABS • ESP • Аirbag + воздусно перниче на колено • Задна паркинг камера • Електрика на ретровизори – електрично преклопливи • Електрика на предни и задни прозорци • Collision warning system with active brake application fcw-stop • Tемпомат (Cruise Control) • Мултифинкционален волан во команди • Индикатроз за притисок во пневматици • Аудио 20 радио со интегриран систем за навигација • Клима уред • Start-Stop функција • Isofix систем на задни седишта • 6 Степен мануел менувач.

Цена 14 700 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 135.900
Гориво Дизел
Мотор 1.5 90 ks
Година 2015
Боја Црна Металик
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање