• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Mercedes C 180 D AUT

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 177.500
Гориво Дизел
Мотор 1.6 cm / 116 ks
Боја Сива металик
Прва регистрација 08/2015
WLTP N/A
Шифра бр. 99852
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Crusise Control • Airbag + воздушно перниче на колено • Електрика на предни и задни прозорци • Паркинг сензори со Active park assist • Eлектрика на ретровизори - автоматски преклопливи • Електрика на предни и задни прозорци • Мултифункционален кожен волан со команди • Сензор за дожд • 7 Степен автоматски менувач • Темпомат • Индикатор за притисок во пневматици • Двозонска клима – Климатроник • Start - Stop функција • Радио аудио 20 • Уред за навигација • Aдаптивни стоп светла.