Mercedes C 300 Bluetec 4matic Automatic Business

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Авангард пакет
 • Аirbag –предни, странични,кровни + воздушно перниче за колено на возач
 • Електрично преклопливи ретровизори
 • Паркинг сензори (Active park assist)
 • Задна паркинг камера
 • Crusise Control
 • Сензор за дожд
 • Collision prevention Assist
 • Мултифункционален кожен волан со команди
 • Кожен ентериер
 • Седишта со лумбарна подршка
 • 7 степен автоматски менувач
 • Индикатор за притисок на пневматици
 • Двозонска клима-климатроник
 • Патен компјутер
 • Екран во боја на допир со уред за навигација
 • Bluetooth
 • Blind spot assist
 • Isofix систем на задни седишта
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Радио  cd
 • Еур 6 технологија
 • Хибрид Трансмисија
Цена 24 800€
со ДДВ
Каросерија Sedan
Поминати километри 169.000
Гориво Дизел
Мотор 2.2 230ks
Година 2015
Боја Кафена металик