Mercedes C 300 BlueTEC Hybrid Avangarde AT

• ABS • ESP • Аvangarde пакет на ентериер • Аirbag + воздушно перниче на колено • Koжен ентериер во црна боја • Active Parking Assist • Aвтоматско затемнување на внатрешен ретровизор и надворешни огледала • Collision Warning system With Active Brake Application • Mемориски пакет на возачко седиште • Сензор за дожд • AMG Shift со 7 -степен спортска трансмисија • Индикатор за притисок во пневматици • Аудио CD 20 + Premium Sound System • Aвтоматски клима уред • Амбиентално осветлување на ентериерот • Греачи на предни седишта • Паркинг сензори – напред и позади • Алуминиумски фелни • Систем за навигација • Hybrid Drive 20KW • Mултифинкционален кожен волан со команди • Електрично затварање на багажникот • Електрично подигање на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори – електрично преклопливи.

• Се продава со сет летни и зимски гуми.

• Возилото е регистрирано до 09/2021.

 

*Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.

 

Цена 26 800 €
со ДДВ
Каросерија Седан
километри 107.000
Гориво Дизел, Хибрид
Мотор 2.2 231 ks
Година 2016
Боја Црна Металик
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање