Mercedes CLA 180 D MT

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Adaptive Crusise Control
 • Airbag+ воздушно перниче на колено
 • Паркинг камера
 • Eлектрика на ретровизори-автоматски преклопливи
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Мултифункционален кожен волан со команди
 • Сензор за дожд
 • 6 степен мануел менувач
 • Индикатор за притисок во пневматици
 • Двозонска клима –Климатроник
 • Start-Stop функција
 • Aлуминиумски фелни 16’
 • Радио аудио 20
 • Уред за навигација
 • Еуро 6 технологија
 • 8’’екран во боја
 • Панорамски кров
Цена 19 400€
со ДДВ
Каросерија Sedan
Поминати километри 181.500
Гориво Дизел
Мотор 1.5 cm, 110 ks
Година 2015
Боја Сина Металик
Регистрација Нерегистрирано возило