Mercedes CLA 220 cdi Automatic Sport

Опрема

 • ABS,
 • ESP,
 • Аirbag –предни, странични, кровни + воздушно перниче за колено на возач,
 • Електрично преклопливи ретровизори,
 • Спортски седишта со лумбарна подршка,
 • Crusise Control,
 • Мултифункциоанлен кожен волан со команди,
 • Индикатор за притисок на пневматици,
 • Mercedes Collision warning System + Active Brake Assistance,
 • Аttention Assist,
 • Радио аудио 20 со интегриран систем за навигација,
 • Клима уред-климатроник,
 • 18”-Aлуминиумски фелни,
 • Надворешен хром пакет,
 • Start-Stop систем, 7 степен автоматски менувач,
 • Аdaptive Stop Light,
 • Систем на заклучување со Infrared далечинска контрола,
 • Електрика на предни и задни прозорци,
 • EUR 6 технологија,
 • Maгленки.
Цена 23 600€
со ДДВ
Каросерија Hatchback
Поминати километри 138.000
Гориво Дизел
Мотор 2.2 170ks
Година 2015
Боја Сива металик