Mercedes E 200 CDI Elegance MT

Опрема

ABS,

ESP,

Airbag + воздушно перниче на колено,

Mултифункционален кожен волан со команди,

Електрика на предни и задни прозорци,

Електрично подесување на ретровизори,

Кожен ентериер,

Паркинг сензори со активна паркинг асистенција,

Aктивен систем за кочење (Collis.warn.sys w/active brake interv.fcw stop),

Индикатор за притисок на пневматици,

Систем за навигација,

Радио аудио 20 – Premium sound system,

Двозонска клима –климатроник.

Цена 22 900€
Каросерија Sedan
Поминати километри 63.000
Гориво Дизел
Мотор 2.2 136 ks
Година 2013
Боја Сива металик