Mercedes GLA 180 D 7G Tronic 110ks

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Airbag
 • Cruise Control
 • Воздушно перниче  на колено
 • Мултифункционален кожен волан со команди
 • Кожен ентериер
 • Задна паркинг камера
 • Blind Spot Assistant
 • Eлектрика на ретровизори- автоматски преклопливи
 • Aктивен систем за кочење (Collis.warn.sys w/active brake interv.fcw stop)
 • Индикатор за притисок на пневматици
 • Мemory Package ( седишта, ретровизори )
 • Сензор за дожд
 • 7 степен автоматски менувач
 • Систем за навигација
 • Индикатор за притисок на пневматици
 • Audio 20 Radio
 • Аttention Assist систем за предупредување
 • Клима уред-климатроник
 • Еuro 6 технологија
 • Eco Start-Stop систем
 • Алуминиумски фелни 17”
Цена 21 800€
со ДДВ
Каросерија Hatchback
Поминати километри 144.000
Гориво Дизел
Мотор 1.5 110 ks
Година 2015
Боја Сива металик