Mercedes GLA 200 cdi Automatic Business

Опрема

 • ABS
 • ESP
 • Crusise Control
 • Airbag+ воздушно перниче на колено
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Паркинг камера
 • BSA-Blind spot assist
 • Паркинг сензори со Active park assist
 • Eлектрика на ретровизори-автоматски преклопливи
 • Електрика на предни и задни прозорци
 • Мултифункционален кожен волан со команди
 • Сензор за дожд
 • 7 Степен автоматски менувач
 • Темпомат
 • Индикатор за притисок во пневматици
 • Двозонска клима –Климатроник
 • Start-Stop функција
 • Aлуминиумски фелни 17’
 • Радио аудио 20
 • Уред за навигација
Цена 23 800€
со ДДВ
Каросерија Hatchback
Поминати километри 136.500
Гориво Дизел
Мотор 2143 cm3, 136 ks
Година 2016
Боја Бела