Mercedes GLA 200 2.2 D 163KS 7G AT

ABS • ESP • Crusise Control • Airbag+ воздушно перниче на колено •  Електрика на предни и задни прозорци • Паркинг камера • BSA-Blind spot assist • Паркинг сензори со Active park assist • Eлектрика на ретровизори-автоматски преклопливи • Електрика на предни и задни прозорци • Мултифункционален кожен волан со команди • Сензор за дожд • 7 Степен автоматски менувач • Темпомат • Индикатор за притисок во пневматици • Двозонска клима –Климатроник • Start-Stop функција • Aлуминиумски фелни 17 • Радио аудио 20 • Уред за навигација

Цена 23 800 €
со ДДВ
Каросерија Хечбек
километри 131.500
Гориво Дизел
Мотор 2.2 163 ks
Година 2016
Боја Бела
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање