• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Mercedes GLA 220 CDI 7G-tronic

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 142.000
Гориво Дизел
Мотор 2.2 170 ks
Боја Црна металик
Прва регистрација 11/2014
WLTP N/A
Шифра бр. 61146
Дополнителна опрема
ABS • E SP • Cruise Control • Airbag + Аirbag за колено (возач) • Паркинг сензори – напред и позади • Parking Pilot • Collision Warning System With Active Brake Application • Мултифункционален кожен волан со команди • 7 Степен автоматски менувач • Индикатор за притисок во пневматици • Електрика на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Аудио Радио 20 со систем за навигација • Аttention Assist • Kлима уред – Климатроник • Директен Start – Stop • Систем против кражба • Agility Select • Aлуминиумски фелни • Прскалки на предни светла • Bi -Xenon светла • Греачи на предни седишта • 17” Aлуминиумски фелни. • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема.