• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Mercedes GLC 220 d 4Matic Business

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 139.000
Гориво Дизел
Мотор 2143ccm 170KS
Боја Кафена металик
Прва регистрација 08/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 26889
Дополнителна опрема
Cruise Control • Airbag – предни, странични, кровни + воздушно перниче за колено на возач • Електрично преклопливи ретровизори • Самозатемнувачки внатрешен и надворешни ретровизори • Мултифункционален кожен волан со команди • Индикатор за пристисок вопневматици • Mercedes Collision warning System + Active Brake Assistance • Радио Аудио 20 со интегриран систем за навигација • Старт - Стоп систем • Клиема уред - климатроник • Алуминиумски фелни • Надворешен хром пакет • Adaptive Stop Light • Сензор за дожд • Паркинг сензори напред и позади • 9 степен автоматски менувач.  • Од технички причини може да има наведено помалку/повеќе опрема.