Mercedes CLA 200 2.2 D 136KS Business AT

ABS • ESP • Cruise Control • Airbag + Аirbag за колено (возач) • Паркинг камера – задна • Паркинг сензори • Аktive Parking Assist • Collision Warning System With Active Brake Application • Мултифункционален кожен волан со команди • 7 Степен автоматски менувач • Индикатор за притисок во пневматици • Електрина на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Аудио Радио 20 со систем за навигација • Аttention Assist • Kлима уред • Директен Start – Stop • Систем против кражба • Agility Select • Aлуминиумски фелни.

Цена 23 500 €
со ДДВ
Каросерија Седан
километри 119.325
Гориво Дизел
Мотор 2.2 136 ks
Година 2016
Боја Сива Металик
Финансиски Калкулатор
Цена на возило ( €)
Кам. стапка (%)
Период (месеци)
Авансно плаќање ( €)
Calculate
Месечна рата
Вкупна камата
Вкупен износ за плаќање