• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Merecdes CLA 200 2.2 D 136KS Business AT

Основни податоци
Тип на возило Седан
километри 143.000
Гориво Дизел
Мотор N/A
Боја Сива металик
Прва регистрација 11/2016
WLTP N/A
Шифра бр. 61146
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Cruise Control • Airbag + Аirbag за колено (возач) • Паркинг камера –задна • Паркинг сензори • Аktive Parking Assist • Collision Warning System With Active Brake Application • Мултифункционален кожен волан со команди • 7 Степен автоматски менувач • Индикатор за притисок во пневматици • Електрина на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Аудио Радио 20 со систем за навигација • Аttention Assist • Kлима уред • Директен Start –Stop • Систем против кражба • Agility Select • Aлуминиумски фелни. • Сет зимски зимски пневнатици со алуминиумски фелни. • Регистрирано до 11/2021