• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
17 500€

New Opel Grandland X 1.5 D 130 Edition Business MT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 134.000
Гориво Дизел
Мотор 1499ccm 130KS
Боја Црна металик
Прва регистрација 10/2020
WLTP N/A
Шифра бр. MMG019
Дополнителна опрема
АBS • ESP • ТCraction Control ) • Hill Hold start system • Аirbag (возач, совозач, странични и висински) • Систем за притисок во пневматици ТPMS • Multimedia ( Bluethoot, 7” Екран во боја на допир,6 звучници, Аndroid auto/Apple Carplay • USB • Интегриран ситем за навигација) • 3,5” display на инструмент табла • Сензор за препознавање на сообракајни знаци • Електрохроматски внатрешен ретровизор • Автоматски предни светла со детекција за тунел • Aвтоматска клима во две зони • LED  дневни светла • Централно заклучување со далечинско • Електрика на предни и задни стакла • Електрилно подесување на ретровизори • Предни светла за магла • Паркинг сензори напред и позади • Затемнети задни стакла • Алиминиумски фелни. • Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.