• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
16 000€

Nissan Leaf 109ks 30KWh Flex Acenta

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 12.900
Гориво Електрично
Мотор 30KWh-109ks
Боја Сива металик
Прва регистрација 10/2016
WLTP 170km
Шифра бр. 56001
Дополнителна опрема
ABS • ESP • FEB (систем за избегнување на фронтален удар) • Hill start assist • Воздушни завеси + странични перничиња за (возач и совозач) • 12V приклучок • 4 звучници • Bluetooth • АUX приклучок • Аудио систем ради • RDS со 7екран на допир • Систем за Навигација • Автоматска клима уред • Темпомат • Патен компјутер • Мултифункционален серво волан со команди подесив по висини и длабина Xалогени предни светла • TPMS (систем за притисок на гуми) • 16”Алиминумски бандажи • Електрично подесување на ретровизори.  • https://ev-database.org/car/1020/Nissan-Leaf-30-kWh  • Од тхенички причини може да има наведено повеке или помалку опрема