• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
24 800€

NISSAN Leaf 40 kWh Tekna

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 16.000
Гориво Електрично
Мотор 40kwh, 150KS
Боја Бела
Прва регистрација 01/2020
WLTP 235km
Шифра бр. SAG022
Дополнителна опрема
Nissan Connect EV - НАВИГАЦИЈА • Apple Car Play + Google Android Auto • Предни ЛЕД дневни светла • Бришачи со сензор на дожд • ABS • EBD (електронска дистрибуција на силата на сопирачките) • ESP • FEB (систем за избегнување на фронтален удар) • Inteligent Blind Spot Intervention • Hill start assist • Воздушни завеси + странични перничиња за (возач и совозач) • 12V приклучок • Премиум озвучување Bose со Subwoofer • Кожен ентериер • Греење на седишта • Bluetooth • Интелигентно предупредување и спречување од излегување на лента • Интелигентно сопирање во итни случаи со препознавање на пешаци • Автоматска клима уред • Темпомат + • Функционалност на електронски педал (сопирање и забрзување) • Патен компјутер • Серво волан подесив по висини и длабина • Xалогени предни светла • TPMS (систем за притисок на гуми) • 16”Алиминумски бандажи • Камера позади • Паркинг сензори            https://ev-database.org/car/1106/Nissan-Leaf • Гаранција:  Батеријата на возилото има фабричка гаранција од 8 години или 160.000км. • Од технички причини може да има наведено помалку/повеќе опрема