• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Nissan Leaf Edition 40KW

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 5.000
Гориво Електрично
Мотор 40KW 150KS
Боја Бела
Прва регистрација 03/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 03430
Дополнителна опрема
Nissan Connect EV -НАВИГАЦИЈА • Apple Car Play + Google Android Auto • Предни ЛЕД дневни светла • Бришачи со сензор на дожд • ABS • EBD (електронска дистрибуција на силата на сопирачките) • ESP • FEB (систем за избегнување на фронтален удар) • Hill start assist • Воздушни завеси + странични перничиња за (возач и совозач) • 12V приклучок • 6 звучници • Bluetooth • Интелигентно предупредување и спречување од излегување на лента • Интелигентно сопирање во итни случаи со препознавање на пешаци • Автоматска клима уред • Темпомат + • Функционалност на електронски педал (сопирање и забрзување) • Патен компјутер • Серво волан подесив по висини и длабина Xалогени предни светла • TPMS( систем за притисок на гуми) • 16”Алиминумски бандажи • Камера позади • Паркинг сензори https://ev-database.org/car/1106/Nissan-Leaf