• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
23 300€

Nissan X-Trail 1.5dci 130ks MT 7 seat

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 140.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 130KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 04/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 12521
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag напред • Странични и Kровни завеси • Isofix систем на задни седишта • Автоматски двозонски клима уред • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Електрични стакла напред и позади • Електрично подесување на ретровизори • Греачи на ретровизори • Електрично подесување на предни седишта • Мултифункционален кожен волан со команди • Наслон за рака • Панорамски кров • Bluetooth • Паркинг сензори напред и позади • Камера 360 поглед околу возилото • Навигационен систем Nissan со 7 екран • Радио CD MP3 USB порта, Start - Stop функција • Електронска паркинг сопирачка • Hill Start Assist • Систем за мерење на притисокот во пневматици • Темпомат • Систем за одбегнување на фронтален судар • Систем за одржување на внимание на возачот • Систем за предупредување при ненамерно напуштање на лента • 17” Aлуминиумски фелни • Кровни носачи • Магленки • Дневни LED свтлна. • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема