• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
17 500€

Nissan X Trail 1.6 Dci 130 2wdBusiness MT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 142.000
Гориво Дизел
Мотор 1598ccm 130KS
Боја Бела
Прва регистрација 06/2017
WLTP N/A
Шифра бр. SLG011
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag напред • Странични и Kровни завеси • Isofix систем на задни седишта • Автоматски двозонски клима уред • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Електрични стакла напред и позади • Електрично подесување на ретровизори • Греачи на ретровизори • Електрично подесување на предни седишта • Мултифункционален кожен волан со команди • Наслон за рака • Bluetooth • Паркинг сензори напред и позади • Камера 360 поглед околу возилото • Навигационен систем Nissan со 7 “ екран • Радио CD MP3 • USB порта • Start - Stop функција • Електронска паркинг сопирачка • Hill Start Assist • Систем за мерење на притисокот во пневматици • Темпомат • Систем за предупредување при ненамерно напуштање на лента, 17” Aлуминиумски фелни • Кровни носачи • Магленки • Дневни LED свтлна.   *Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.