• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 17:30 | САБОТА: 09:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
19 000€

Nissan X-Trail 1.7 DCI 150ks 2WD Business AT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 162.000
Гориво Дизел
Мотор 1749ccm 150 KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 10/2019
WLTP N/A
Шифра бр. MMG039
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Airbag напред • Странични и Kровни завеси • Isofix систем на задни седишта • Автоматски двозонски клима уред • Самозатемнувачки внатрешен ретровизор • Електрични стакла напред и позади • Електрично подесување на ретровизори • Греачи на ретровизори • Мултифункционален кожен волан со команди • Наслон за рака • Bluetooth • Паркинг сензори напред и позади • Камера 360 поглед околу возилото • Навигационен систем Nissan со 7 екран • Радио CD MP3 USB порта • Start - Stop функција • Електронска паркинг сопирачка • Hill Start Assist • Систем за мерење на притисокот во пневматици • Темпомат • Систем за одржување на внимание на возачот • Aлуминиумски фелни • Кровни носачи • Магленки • Дневни LED свтлна. • Од технички причини може да има наведено повеќе или помалку опрема