• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Opel Ampera -e Innovation 60KW

Основни податоци
Тип на возило Хечбек
километри 60.000
Гориво Електрично
Мотор 204KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 12/2017
WLTP N/A
Шифра бр. 82734
Дополнителна опрема
АBS • ESP •  Airbag - возач, совозач и кровни завеси • Адаптивен темпомат • Lane Keeping Assist • Collision detection systems • Препознавање на знаци • Електрично подигање на предни и задни прозорци • Електрично подесување на ретровизори • Амбиентално осветлување • Кожен ентериер • Греење на предни и задни седишта • Греење на волан • Самозатемнувачко внатрешно огледало • Android Auto • Apple CarPlay • Mултифункционален кожен волан со команди • Bi- Xenon светла • LED дневни светла • Кeyless open • Задна паркинг камера Автоматска клима •  Aудиоситем R 4.0 IntelliLink • Bose Sound System AUX/ USB/DAB+ / Eкран на допир • Google Maps систем за навигација • Pаркинг сензори напред и позади • Сензор за дожд • 17” Aлуминиумски фелни •  Хром пакет.