• Пон – Пет: 08:00 – 18:00 | Сабота: 08:00 – 15:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
Sold

Opel Crossland X 1.5 CDTI 102ks MT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 5.800
Гориво Дизел
Мотор 1499ccm 102KS
Боја Црвена металик
Прва регистрација 12/2020
Шифра бр. 95314
Дополнителна опрема
ABS • ESP • Воздушни перничиња за возач, совозач, странични и кровни • Hill Hold & Start - систем за помош при тргнување по нагорнина • LDW front camera - Предупредување за напуштање на лента • Темпомат со ограничувач на брзина • Кожен волан со комадни • Автоматска двозонска клима со сензор за мирис и влажност • Multimedia инфосистем 7 екран во боја на допир • Bluetooth • USB • 6 звучници • Аndroid auto/ Apple Carplay • Патен компјутер • Eлектрично подесување на предни и задни прозорци • LED дневни светла • Електрично подесување на рпедни и задни прозорци • Isofix систем на задни седушта • Rearview camera пакет – паркинг сензори напред / назад и задна паркинг камера • Наслон за рака за возачко седиште • Maгленки • Алуминиусмски фелни • Резервно тркало. • Од технички причини може да има повеќе или помалку опрема