• ПОН – ПЕТ: 08:00 – 18:00 | САБОТА: 08:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
22 200€

Opel Grandland 2.0 Diesel 177ks Innovation АТ

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 145.000
Гориво Дизел
Мотор 1997ccm 177KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 09/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 58571
Дополнителна опрема
АBS • ESP со ТCraction Control) • IntelliGrip adaptive traction control system (Snow, Mud, Sand, Normal mode) • Hill Hold start system • Аirbag (возач, совозач, странични и висински) • Систем за притисок во пневматици ТPMS • Multimedia (Bluethoot, 7” Екран во боја на допир) • 6 звучници • Аndroid auto/Apple Carplay • USB • Интегриран ситем за навигација) • 3,5” display на инструмент табла • Mултифункционален кожен волан со команди • Сензор за препознавање на сообракајни знаци • Електрохроматски внатрешен ретровизор • Автоматски предни светла со детекција за тунел • Aвтоматска клима во две зони • LED дневни светла • Централно заклучување со далечинско • Електрика на предни и задни стакла • Електрилно подесување на ретровизори • Греење на ретровизори • Предупредување за мртов агол / точка • Директен Start - Stop - палење без клуч • Предни светла за магла • Паркинг сензори напред и позади со графички приказ • Затемнети задни стакла • Надворесна свела хром лајсна • 18 Алиминиумски фелни • Автоматски менувач.    Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.