• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
19 000€

Opel Grandland X 1.5 D 130ks MT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 111.000
Гориво Дизел
Мотор 1499ccm 130KS
Боја Сива металик
Прва регистрација 05/2019
WLTP N/A
Шифра бр. 30014
Дополнителна опрема
АBS • ESP со ТCraction Control) • Hill Hold start system • Аirbag (возач, совозач, странични и висински) • Систем за притисок во пневматици ТPMS • Multimedia (Bluethoot, 7” Екран во боја на допир,6 звучници, Аndroid auto, USB , 3,5” display на инструмент табла • Сензор за препознавање на сообракајни знаци • Мултифункционален кожен волан • Електрохроматски внатрешен ретровизор • Line assist • Старт - Стоп • Aвтоматска клима во две зони • LED дневни светла • Централно заклучување со далечинско • Електрика на предни и задни стакла • Електрилно подесување на ретровизори • Предни светла за магла • Паркинг сензори со задна паркинг камера • Затемнети задни стакла • Алиминиумски фелни ‘18 .