• Пон – Пет: 08:00 – 17:00 | Сабота: 09:00 – 14:00
  • ЈАДРАНСКА МАГИСТРАЛА 125, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  • +389 (0) 2 2600 800
17 700€

Opel Grandland X 1.6 D 120ks ECOTEC Business Edition MT

Основни податоци
Тип на возило СУВ
километри 138.000
Гориво Дизел
Мотор 1560ccm 120KS
Боја Сина металик
Прва регистрација 05/2018
WLTP N/A
Шифра бр. 45801
Дополнителна опрема
АBS • ESP со ТCraction Control ) • Hill Hold start system • Аirbag (возач, совозач, странични и висински) • Систем за притисок во пневматици ТPMS • Multimedia (Bluethoot, 7” Екран во боја на допир,6 звучници , Аndroid auto/Apple Carplay, USB, Интегриран ситем за навигација) • 3,5” display на инструмент табла • Сензор за препознавање на сообракајни знаци • Електрохроматски внатрешен ретровизор • Автоматски предни светла со детекција за тунел • Aвтоматска клима во две зони • LED дневни светла • Централно заклучување со далечинско • Електрика на предни и задни стакла • Електрилно подесување на ретровизори • Предни светла за магла • Паркинг сензори напред и позади • Задна паркинг камера • Затемнети задни стакла • Алиминиумски фелни  • Автоматски менувач. Oд технички причини може да има повеќе или помалку опрема.